A motorkerékpár gumiabroncs különböző textúrájú felhasználása
- 2021-06-17-
Minden típusú gumiabroncs nem csodaszer.Motorkerékpár gumika különböző futófelületű mintákkal a fő felhasználásuk, előnyeik és hátrányaik vannak.Motorkerékpár gumiknaponta érintse meg a különböző útfelületeket, és ezek mintázata közvetlenül befolyásolja a vezető irányítását és a jármű kényelmét! A motorkerékpár gumiabroncsok kiválasztása a különböző motorkerékpárok vezetési minőségével és vezetési élményével is összefügg. Például a csúszó gumik nem mehetnek a talaj alá; a terepjáró gumik pedig nem mernek útra lépni! Csak az egyes gumiabroncsok előnyeinek megfelelő kihasználásával mutathatjuk meg ismertségünket és szeretetünket a motorkerékpárok iránt!
(1) Teknős abroncsok (a teknős abroncsokat terepabroncsoknak is nevezik)
A "teknős abroncsokat" széles körben használják a nem professzionális rally autókban! Sok barátnak is kedvelt, akik szeretik a motoros utazást! A csúszós gumikkal összehasonlítva a teknős hátú gumiabroncsok jobban tapadnak a sáros vagy homokos utakon; a terepabroncsokhoz képest aszfaltozott utakon is biztonságosan vezethetők, erdei utakon is közlekedhetnek. Ez egy kiegyensúlyozottabb Tire is!
(2) Meleg olvadású gumiabroncsok (a forró olvadt gumiabroncsokat teljesen forró és félig olvadt gumikra osztják)
A teljesen olvadt gumiabroncsokat általában a heves motorversenypályákon használják. Mivel a forró olvadású gumiabroncsok olvadási hőmérséklete alacsony, az ádáz pálya kvalifikációja után a gumiabroncsok felmelegednek és megolvadnak a talaj súrlódása miatt, ami a gumiabroncs tapadását erősíti és gyorsabban kijön a kanyarokból. A forró olvadékú gumiabroncs megpuhulása után azonban az olyan törmelék, mint az úton lévő kavics könnyen beágyazódhat a gumiabroncsba, ami csökkenti a gumiabroncs tapadását és egyenletes oldalcsúszását! Ezért kell a pályán lévő motorkerékpároknak félúton cserélni gumiabroncsukat!
De nem a gumiabroncs működik jól a pályán, és ugyanolyan jól működik a városi utakon és a hegyi utakon is. A teljesen olvadt gumiabroncsok olvadás után nagyon ragacsosak lesznek, és az úton lévő homok és törmelék az abroncsokhoz tapad, ami csökkenti a gumiabroncs tapadóképességét és hajlamos a csúszásra vagy a defektre!Motorkerékpár gumikfélig olvadó gumiabroncsokba sorolhatók. Bár teljesítményük nem olyan kiemelkedő, mint a teljesen olvadt gumiabroncsok, a félig olvadt gumiabroncsok integrálják a különböző utcák jellemzőit, és a kopás mértékét is elfogadható tartományon belül szabályozzák. A piaci teljesítmény reprezentatív képviselőjévé vált, és ez a különféle gyártók szokásos konfigurációja is.
(3) csúszó abroncsok (csúszós gumiabroncsokat más néven: közúti gumik)
Az abroncsokat csúsztatják, amikor elhagyják a gyárat. A befutási időszak után az első és a hátsó gumiabroncsokat kicserélik. Ennek oka az, hogy a "túl csúszós" motorosok hétvégén mennek ki, és sok földúttal vagy fűvel találkoznak. Ez a fajta gumiabroncs egyszerűen kín! A piacon lévő legtöbb modellt ezzel a gumival szállítják. Ez a gumiabroncs városi burkolatú utakon közlekedhet! A közúti gumiabroncsok sekély futófelületi mintázata miatt, ha fűvel és sárral találkozunk, ugyanolyan csúszós lesz, mint amilyen! Azok számára, akik szeretik a motoros kirándulásokat, a legtöbben csúszógumikat használnak motoros kirándulásokhoz. Amikor sáros utakkal találkozik, a megcsúszott gumiabroncsok balesetet okoznak!
(4) Terepjáró gumiabroncsok (terepabroncsokat is neveznek: ananász gumik)
A terepjáró gumiabroncsok jellemzője, hogy a mintázat barázdái szélesek és mélyek, a mintatömb földelési területe pedig kicsi! Széles körben használják professzionális rally autókban és terepjárókban verseny célokra. Amikor sok off-road motorkerékpár-játékos lágy utakkal vagy homokkal találkozik, amikor terepen vagy erdei úton halad, ennek az abroncsnak a teljesítménye teljesen kiderül, és megjelenik néhány minta. A tömb be van ágyazva a homokba, ami erősíti a gumiabroncs tapadását, és nem alkalmas csúszásra.
A terepjáró gumiabroncsok jobban alkalmasak masszív utakon és puha talajú utakon történő vezetésre. Az erős mintafogási képesség miatt alkalmasabbak ezeken az utakon történő futáshoz! A terepjáró gumiabroncsok azonban nem alkalmasak aszfaltozott utakra, rossz fékezéssel; rossz kanyarodás; nagy rezgések; a burkolt utakon történő hosszú távú vezetés növeli az üzemanyag-fogyasztást és felgyorsítja az abroncsok kopását.