A legfontosabb pontok amotorbicikligumikarbantartása a következő:
1. Tartsa a gumiabroncsokat bizonyos nyomáson, hogy a motorkerékpár maximális tapadást, stabilitást, vezetési kényelmet és hosszú élettartamot biztosítson. Az elégtelen abroncsnyomás nemcsak növeli a menetellenállást, növeli a motor terhelését és az üzemanyag-fogyasztást, hanem néha a gumiabroncs leesését is okozza a felniről. A túlzott gumiabroncsnyomás azonban csökkenti a motorkerékpár stabilitását, és vezetés közben pattogó érzést kelt.
2. A gumiabroncsok épsége és a futófelület tisztasága. Minden összegyűjtéskor ellenőrizze az első és a hátsó gumik futófelületét, és távolítsa el a mintába ágyazott apró köveket és egyéb idegen anyagokat. Ha kis vasszöget vagy vaslapot talál, azonnal vegye ki, és alaposan ellenőrizze, hogy nincs-e kilyukadva a belső cső. Általában a motorkerékpár külső abroncsát nem szabad megjavítani, mert a melegen javított futófelület magasabban van, mint a többi alkatrész, és az autó vezetés közben fel-le ütközik. A belső tömlőt jobb tűzjavítással javítani. Tűzjavító anyagok és bilincsek hiányában ragasztószalagos hidegjavítás is alkalmazható.
3. Kerülje a napsugárzást és az olajszennyeződést. A gyakori napsugárzás hatására a gumiabroncsok kiszáradnak, megrepednek és elöregednek. Ezért a legjobb, ha a motorkerékpárt por-, nap- és esőálló, jól szellőző helyen parkoljuk le, vagy ponyvával takarjuk le az autót, ami nem csak a gumik hasznára válik, hanem védi a fényezést, galvanizálást és műanyagot is. alkatrészek az autón. Az olajszennyeződés, a sav és a lúg maró hatást gyakorol a gumira, ezért meg kell akadályozni, hogy a gumiabroncs érintkezzen ezekkel a dolgokkal. A hosszabb ideig használaton kívüli járműveknél jobb, ha favázat használnak a teljes váz megemeléséhez, így elkerülhető, hogy a gumiabroncs hosszan tartó terhelés miatt deformálódjon.