Az előfeszített gumiabroncs koronája alatti szövetvázréteg több réteg nejlonból és műselyemből készül, és a különböző rétegek ellentétes szögben nyújtják az abroncsot, hogy X-alakot alakítsanak ki – ez az oka az előfeszített gumiabroncs nevének. Egyes gumiabroncsok további övréteget helyeznek el a réteg tetején, amely a gumiabroncs gördülési irányába fut.
Ahogy a gumiabroncs gördül, a talajjal érintkező kis része egy pillanatra ellaposodik, majd visszapattan eredeti állapotába, amit futófelületnek neveznek – ismételten ellaposodik és visszapattan, ahogy a gumiabroncs halad. az eredeti állapot, és a gumiabroncs folyamatos hajlítási deformációja által generált hő nagyon előnyös a gumiabroncs tapadási teljesítménye szempontjából, de ha a túlzott hajlítási deformáció túlzott hőképződést okoz, az csökkenti a gumiabroncs tapadási teljesítményét és felgyorsítja a gumiabroncs károsodását.
A radiál gumiabroncsok rétegének iránya merőleges a gumiabroncs gördülési irányára, ami előnyös a gumiabroncs elhajlásából származó hő csökkentésében, így a gumiabroncs hőmérséklete működés közben alacsonyabb; mivel a radiál gumiabroncs oldalfala hajlamosabb az elhajlásra és deformációra, a gumiabroncs profilja rövidebb.
A radiál gumiabroncsok alacsony profilú szerkezete azt jelenti, hogy több terhelést tudnak elbírni, és jobban megfelelnek olyan körutazási motorkerékpárokhoz, amelyeknek nehéz utasokat vagy poggyászokat kell rakodniuk; míg a bias gumiabroncsok jobban megfelelnek a körutazó motorkerékpárok felfüggesztési és kanyarteljesítményi igényeinek. Ennek fényében vásárlás előtt meg kell győződnie arról, hogy alkalmas-e az Ön motorkerékpárjáhozmotorkerékpár gumik.
Dias gumiabroncsok és radiál abroncsok esetében a koronamintázat hornyos kialakítása a gumiabroncs lehetséges felhasználásától függően változik, és az abroncskoronán lévő hornyok kialakítása elsősorban a víz elvezetésére szolgál a gumiabroncs futófelületéről. Minél több barázda van a koronamintában, annál jobb a gumiabroncs vízelvezető képessége. Általában a tengerjáró autókat és a túraautókat gyakran esőben kell vezetni, így a gumiabroncsoknak magas vízelvezető képességgel kell rendelkezniük; míg a sportmotorokat nem esőben való közlekedésre tervezték, így minél kevesebb barázda van az abroncskoronán lévő mintán, Minél több gumi érintkezik az abronccsal a talajjal, annál nagyobb tapadást érhet el az abroncs száraz talajon haladva.